Τα 10 χρόνια λειτουργίας γιόρτασαν τα ΚΔΑΠ ΜΕΑ « Ανεμώνη» σε μια πολύ συγκινητική αλλά και γεμάτη ελπίδα βραδιά. Τα παιδιά- μέλη του Κέντρου «άνοιξαν» την εκδήλωση χορεύοντας ζωναράδικο με τη βοήθεια του Πολιτιστικού Συλλόγου Καρπενησίου. Στη συνέχεια, έγινε μια σύντομη αλλά και περιεκτική αναδρομή στο παρελθόν με όλες τις δράσεις και τους σκοπούς της δομής αυτής του Δήμου Καρπενησίου, με τη συνοδεία της χορωδίας « Ευρύφωνο», καθώς και αναφορά σε όσους συνέβαλαν σημαντικά για τη δημιουργία και τη διατήρηση του Κέντρου. Οι πραγματικοί αγωνιστές και νικητές της ζωής βραβεύτηκαν για αυτή τους τη νίκη. Αυτή η όμορφη βραδιά έκλεισε με πολλή μουσική από την μπάντα « LiveForLiveMusic». Θερμά συγχαρητήρια στο προσωπικό του Κέντρου που από την πρώτη μέρα λειτουργίας του δίνει τον καλύτερό του εαυτό προσφέροντας τις υπηρεσίες του σε αυτά τα υπέροχα παιδιά.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Καρπενησίου κ. κ. Γεώργιος, ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Ευρυτανίας κ. Αριστείδης Τασιός, οι Αντιδήμαρχοι Καρπενησίου κ. Ευδοξία Κονιαβίτη, κ. Γεωργία Γκαρίλα και κ. Δημήτρης Βονόρτας, η Πρόεδρος της ΕΚΕΠΠΠΑΔΗΚ κ. Σοφία Ζαλοκώστα, ο πρώην Δήμαρχος Καρπενησίου και Αντιπεριφερειάρχης κ. Βασίλης Καραμπάς και ο Διευθυντής Αστυνομικού Τμήματος κ. Χατζηγεώργος.