Με την κίνηση 22 μηχανημάτων (8 εκχιονιστικά και 14 μηχανήματα έργου) από χθες το βράδυ και από νωρίς σήμερα το πρωί, η Αντιπεριφέρεια αντιμετωπίζει τα προβλήματα που προκάλεσε η χθεσινή έντονη βροχόπτωση και η πρωινή χιονόπτωση στον σύνολο του Νομού. Το πρόβλημα στον Προυσό αποκαταστάθηκε και έχει αποκατασταθεί η διέλευση στο ένα ρεύμα κυκλοφορίας. Το μεγαλύτερο πλέον πρόβλημα εστιάζεται στο οδικό δίκτυο Φιδάκια – Αγ. Βλαχέρνα, όπου υπάρχει διακοπή κυκλοφορίας καθώς υπάρχει καθίζηση και καταστροφή στο οδόστρωμα για 70 μέτρα. Γίνεται προσπάθεια να δοθεί προσωρινή πρόσβαση.
Συνιστάται προσοχή στις μετακινήσεις.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου