Εγκρίθηκε η χρηματοδότηση του έργου «Βελτίωση της χάραξης οδού από έξοδο Τυμφρηστού έως Ανατολική Πρόσβαση Σήραγγας Τυμφρηστού»,προϋπολογισμού 1.000.000,00 €
Ο Αντιπεριφερειάρχης κ.Άρης Τασιός δήλωσε:Ένα από τα σημαντικότερα έργα για την βελτίωση της προσβασιμότητας στο Νομό μας εγκρίθηκε και χρηματοδοτήθηκε από το Περιφερειακό Συμβούλιο,αυτό της βελτίωσης της οδού από τον Τυμφρηστό έως την Ανατολική πρόσβαση Σήραγγας Τυμφρηστού με σημαντικές παρεμβάσεις στην βελτίωση της χάραξης και στην βελτίωση των γεωμετρικών χαρακτηριστικών της υφιστάμενης οδού.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου