Σας προσκαλούμε στην 11η ΕΚΤΑΚΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΗ που θα γίνει στην αίθουσα Συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου στην οδό Ν. Τσιαμπούλα (κτίριο ΚΑΠΗ 3ος όροφος) σήμερα, είκοσι οκτώ (28) του μηνός Ιουλίου 2017 ημέρα Παρασκευή και ώρα 15.00μμ σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν.3852/2010 για συζήτηση και λήψη απόφασης στο παρακάτω θέμα:
1. Έγκριση πρακτικού για την ομάδα Ζ (ελαιόλαδο) του ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για την προμήθεια τροφίμων ειδών παντοπωλείου και φρέσκου γάλακτος για τις ανάγκες των υπηρεσιών του Δήμου Καρπενησίου για ένα έτος, κατόπιν διαπραγμάτευσης
Η συνεδρίαση κρίνεται έκτακτη κατεπείγουσα διότι:
A. Η αρ.πρωτ.:9193/14-07-2016 σύμβαση για προμήθεια ελαιολάδου για τις ανάγκες των υπηρεσιών του Δήμου ποσού 15.975,49€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), με ανάδοχο την Ευθυμία Βασ. Ανδριοπούλου, έχει λήξει.
B. Το ΚΗΜΔΗΣ θα τεθεί εκτός λειτουργίας από την Τρίτη 1 Αυγούστου έως και την Τρίτη 8 Αυγούστου 2017, για λόγους αναβάθμισης και συντήρησης, και επομένως η έγκριση του πρακτικού και συνακόλουθα το συμφωνητικό με τον ανάδοχο για να έχει ισχύ και να εκτελεστεί η σύμβαση, θα πρέπει να έχει καταχωρηθεί πριν τις ανωτέρω ημερομηνίες δεδομένου ότι, οι ποσότητες σε ελαιόλαδο που έχει προμηθευτεί ο Δήμος από την προγενέστερη σύμβαση για την κάλυψη των δομών του: «Γευμάτων Αγάπης» και «Κοινωνικού Παντοπωλείου» προβλέπεται να έχουν εξαντληθεί στο αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα, προκαλώντας δυσλειτουργία στην εύρυθμη λειτουργία των δομών του.
Ο Πρόεδρος του Δ.Σ
Κλεομένης Λάππας