2ο τουρνουά Foot Tennis “Μάρκος Μπότσαρης” 8-10 Αυγούστου

Κοινοποίηση

Από τις 8 έως τις 10 Αυγούστου στο Πάρκο Αποδήμων Ευρυτάνων θα διεξαχθεί το 2ο τουρνουά Foot Tennis “Μάρκος Μπότσαρης”.

Η διοργάνωση πραγματοποιείται από τον σύλλογο Καρπενήσι Futsal με υπεύθυνο της δράσης τον Δημήτρη Κολλημένο σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, τον ΟΠΑΣΤΕ και τον Δήμο Καρπενησίου.

Συμμετέχουν συνολικά 20 ομάδες  οι οποίες μετά από κλήρωση χωρίστηκαν σε τέσσερις ομίλους (Των 5 ομάδων) και θα προκριθούν οι δυο πρώτες Η δράση θα αρχίσει τη Δευτέρα 8 Αυγούστου στις 15:40 λόγω του αυξημένου αριθμού ομάδων και της διαθεσιμότητας μόλις ενός γηπέδου. Οι όμιλοι θα ολοκληρωθούν το βράδυ της Τρίτης (9/8) και την Τετάρτη 10 του μηνός θα πραγματοποιηθεί η τελική φάση και οι απονομές.

Οι όμιλοι έχουν ως εξής

Α΄ Όμιλος

Karpen Islands: Δρίβας Ναπολέων, Μήτσου Κωνσταντίνος

ΠΑΣ Λαμία Girls: Οικονόμου Βασιλική, Κωστορρίζου Γερασιμούλα, Τσούμα Δήμητρα

Καυτά Πιστόλια: Σερπάνος Κώστας, Παπαστάμος Κώστας, Κατσαρός Παναγιώτης

Losers: Τσάκνης Γιάννης, Ζανιάς Βαγγέλης

Πάνθηρες: Κατής Χρήστος, Αυγέρης Παναγιώτης, Κωστής Μάκης

Β΄ Όμιλος

Χαρταετοί F.C.: Γυφτομήτρος Κωνσταντίνος, Πιστιόλης Γιάννης

Aston Titlon: Ευθυμίου Κωνσταντίνος, Τσιουγκρής Χάρης

ΑΕΚ Των Φτωχών: Αθανασόπουλος Βαγγέλης, Φλωράκης Λάμπρος, Ζαλοκώστας Γιάννης

Μπαρτσελιόμα: Φλωράκης Κώστας, Υφαντής Γιάννης

Los Merengues: Ρεσίτης Άγγελος ,Καραγιάννης Γιάννης

Γ΄ Όμιλος

Top Boys: Κελεσίδης Γιώργος, Κοκοτίνης Γιάννης

Ψυχάρες: Οικονόμου Παναγιώτης, Τσάκνης Μάκης, Οικονόμου Σεραφείμ

Μυκονιάτες: Μπουμπουρής Αποστόλης, Παπασπύρος Βασίλης

Μπλαουγκράνα: Παπαροιδάμης Θοδωρής, Τσιγαρίδας Σπύρος, Τσιγαρίδας Χρήστος

Ξηριώτες: Λέρης Χρήστος, Πλεξίδας Γιώργος

Δ΄ Όμιλος

Geni Brothers: Γενιτσαρόπουλος Κώστας, Γενιτσαρόπουλος Αλέξανδρος

B.T. F.C.: Μουρτογιάννης Βασίλης, Ράικος Θάνος

Χαβαλένθια: Τσούκας Γιάννης, Ρέπας Άρης

Ροχιμπλάνκος: Καρφής Νίκος, Καλύβας Γιάννης, Λάμπρου Μιχάλης

Family: Αναστασόπουλος Λάκης, Αναστασόπουλος Μάνος, Κωτίτσης Παναγιώτης

Το πρόγραμμα των τριών ημερών είναι το ακόλουθο:

Δευτέρα 8 Αυγούστου

15:40: Aston Titlon-Los Merengues

16:00: ΠΑΣ Λαμία Girls-Καυτά Πιστόλια

16:25: Top Boys-Μπλαουγκράνα

16:50: Karpen Islands-Losers

17:15: Top Boys-Ξηριώτες

17:40: Πάνθηρες-Losers

18:05: ΠΑΣ Λαμία Girls-Karpen Islands

18:30: Καυτά Πιστόλια-Πάνθηρες

18:55: Ψυχάρες-Μυκονιάτες

19:20: Μπαρτσελιόμα-ΑΕΚ Των Φτωχών

19:45: Family-B.T. F.C.

20:10: Μυκονιάτες-Ξηριώτες

20:30: Family-Ροχιμπλάνκος

20:50: Χαρταετοί F.C.-Μπαρτσελιόμα

21:10: Geni Brothers-Ροχιμπλάνκος

21:30: ΑΕΚ Των Φτωχών-Aston Titlon

21:50: Χαβαλένθια-Geni Brothers

22:15: Μπλαουγκράνα-Ψυχάρες

22:40: B.T. F.C.-Χαβαλένθια

23:05: Χαρταετοί F.C.-Los Merengues

 

Τρίτη 9 Αυγούστου

15:40: Los Merengues-Μπαρτσελιόμα

16:00: Ξηριώτες-Μπλαουγκράνα

16:25: Ψυχάρες-Top Boys

16:50: Ροχιμπλάνκος-B.T. F.C.

17:15: Μπαρτσελιόμα-Aston Titlon

17:40: Karpen Islands-Πάνθηρες

18:05: Μπλαουγκράνα-Μυκονιάτες

18:30: Καυτά Πιστόλια-Karpen Islands

18:55: B.T. F.C.-Geni Brothers

19:20: Ξηριώτες-Ψυχάρες

19:45: Πάνθηρες-ΠΑΣ Λαμία Girls

20:10: Geni Brothers-Family

20:30: Los Merengues-ΑΕΚ Των Φτωχών

20:50: Ροχιμπλάνκος-Χαβαλένθια

21:10: ΑΕΚ Των Φτωχών-Χαρταετοί F.C.

21:30: Χαβαλένθια-Family

21:50: Losers-ΠΑΣ Λαμία Girls

22:15: Μυκονιάτες-Top Boys

22:40: Losers-Καυτά Πιστόλια

23:05: Aston Titlon-Χαρταετοί F.C.

 

Τετάρτη 10 Αυγούστου

18:00 Α1-Δ2 (1)

18:25 Δ1-Β2 (2)

18:50: Γ2-Β1  (3)

19:15 Γ1-Α2 (4)

19:40: Νικητής 1-Νικητής 2

20:05: Νικητής 4-Νικητής 3

20:30: Μικρός τελικός

21:00: Μεγάλος τελικός

21:30: Τελετή λήξης-Απονομές

 

Χορηγός επικοινωνίας:Ράδιο Καρπενήσι 97,5 fm

Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου

Πηγή:evrytaniasport.gr

Κοινοποίηση

Facebook
Twitter
LinkedIn

(Φωτό) Με λαμπρότητα εορτάσθηκε ο Πολιούχος Καρπενησίου Άγιος Νικόλαος.

  Με λαμπρότητα και τις δέουσες τιμές γιορτάστηκε και φέτος 23 Σεπτεμβρίου ο Άγιος Νικόλαος ο Καρπενησιώτης, πολιούχος της ευρυτανικής πρωτεύουσας. Δείτε Φωτό: Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου

Read More »

Οι Παραγωγοί

ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ