Το 33ο Τουρνουά Χριστουγέννων παίδων < ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ> θα διεξαχθεί στo Καρπενήσι Ευρυτανίας, 26-30/12/2016 και διοργανώνεται από την Ε.Ο.Κ., την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, το Δήμο Καρπενησίου, την Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης και την ΕΣΚΑΣΕ.
Επικεφαλής Προπονητής του Τουρνουά Χριστουγέννων θα είναι ο Σύμβουλος Ανάπτυξης Παίδων, κ. Κώστας Πολίτης.
ΟΙ Ομοσπονδιακοί Προπονητές που θα συμμετέχουν στο τουρνουά είναι οι κ.κ. Γιώργος Δήμος, Θεόδωρος Αστεριάδης και Χρήστος Σγουρίτσας.
Οι Περιφερειακοί Προπονητές που θα συμμετέχουν στο Τουρνουά είναι οι κ.κ.:
Γιώργος Καλαιτζής, (ΕΣΚΑ), Αθανάσιος Ράμμος, (ΕΣΚΑΝΑ)και Ιωάννης Μπιτζάνης (ΕΚΑΣΘ).Επίσης στο τουρνουά θα συμμετέχει και μία ομάδα επίλεκτων της πόλης του Καρπενησίου.