Την Κυριακή 21 Μαΐου 2017 θα πραγματοποιηθούν οι εκδηλώσεις εορτασμού για τη συμπλήρωση 73χρόνων από τη Σύγκληση του Εθνικού Συμβουλίου στους Κορυσχάδες Ευρυτανίας. Η έναρξη των εκδηλώσεων θα γίνει στις 11:00 με την επιμνημόσυνη δέηση και θα συνεχιστούν με τον χαιρετισμό του Δημάρχου Καρπενησίου κ. Νίκου Σουλιώτη ενώ θα ακολουθήσει η κεντρική ομιλία από τον κ. Σταύρο Θεοδωράκη, επικεφαλής του κινήματος « Το Ποτάμι».
Θα έχουμε την ιδιαίτερη τιμή και χαρά να παρευρίσκεται στις εκδηλώσεις μας ο Πρόεδρος της Βουλής των Ελλήνων κ. Νικόλαος Βούτσης.