Στην 73η Επέτειο από την Ίδρυση της Πολιτικής Επιτροπής Εθνικής Απελευθέρωσης στην ιστορική Βίνιανη παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης όπου και απηύθυνε χαιρετισμό. Μετά το πέρας της εκδήλωσης είχε την ευκαιρία να συνομιλήσει με τον Υπουργό Εσωτερικών κ. Σκουρλέτη, ο οποίος ήταν ο κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης, και να θέσει ερωτήματα καθώς και τον προβληματισμό του για διάφορα θέματα που απασχολούν την Τοπική Αυτοδιοίκηση.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκε και ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας κ. Κώστας Μπακογιάννης και ο Αντιπεριφερειάρχης κ. Άρης Τασιός όπου απηύθυναν χαιρετισμό