Την Κυριακή 11 Ιουνίου 2017 γιορτάστηκε η 75η Επέτειος από την Έναρξη του Ένοπλου Απελευθερωτικού Αγώνα της Εθνικής Αντίστασης στη Δομνίστα με κεντρική ομιλήτρια την κ. Βασιλική Λάζου, Δρ. του Παντείου Πανεπιστημίου. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Βουλευτής Ευρυτανίας κ. Κώστα Κοντογιώργος, ο Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Ευρυτανίας κ. Αριστείδης Τασιός, οι Αντιδήμαρχοι του Δήμου Καρπενησίου κ. Δημήτρης Βονόρτας και κ. Γεωργία Γκαρίλα, ο Αντιδήμαρχος Αγράφων κ. Κώστας Τάκης., ο επικεφαλής της Μείζονος Αντιπολίτευσης κ. Γιάννης Σταμάτης και ο Πρόεδρος της Τ.Κ. Δομνίστας κ. Νίκος Καρέτσος.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο