Εκτός από τα δημοτικά κτήρια, ο Δήμος Καρπενησίου προχωράει και στην απολύμανση κτηρίων και υπηρεσιών που δεν βρίσκονται στην δικαιοδοσία του όπως του ΕΚΑΒ και της Πυροσβεστικής υπηρεσίας Καρπενησίου.
Συγκεκριμένα νωρίς σήμερα το πρωί, συνεργεία απολύμανσης βρέθηκαν στις εγκαταστάσεις του ΕΚΑΒ και της Π.Υ όπου προχώρησαν στην απολύμανση του χώρου ως μέτρο πρόληψης του κορωνοϊού.
ΦΩΤΟ:Πάνος Καραγιάννης