Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε ημερίδα που οργάνωσε η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας – Π.Ε. Ευρυτανίας , στο Καρπενήσι, για τις δράσεις του Προγράμματος Αγροτικής Ανάπτυξης περιόδου 2014-2020. Η εκδήλωση έγινε την Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου 2017 στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Καρπενησίου, παρουσία αγροτών και αρμοδίων υπηρεσιακών παραγόντων. Εισηγητής ήταν ο κ. Δημήτρης Λιανός, τεχνικός σύμβουλος της Περιφέρειας, ο οποίος αναφέρθηκε στις δράσεις του Προγράμματος Αγροτικής Ανάπτυξης καθώς και στις δυνατότητες που παρέχει το Πρόγραμμα στους αγρότες της Ευρυτανίας. Μετά ακολούθησε διάλογος με τους αγρότες, με βάση τις απορίες που διατυπώθηκαν και τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο κλάδος των κτηνοτρόφων. Την εκδήλωση χαιρέτησε εκ μέρους του Αντιπεριφερειάρχη, η Περιφερειακή Σύμβουλος Κατερίνα Καλαντζή και ο Αντιπεριφερειάρχης Αγροτικής Ανάπτυξης και Κτηνιατρικής κ. Κώστας Αποστολόπουλος
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο