Η Περιφερειακή Ενότητα Ευρυτανίας και οι Δήμοι Καρπενησίου και Αγράφων ως μέλη της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής Ενότητας Ευρυτανίας, ενημερώνουν τους δικαιούχους (τρίτεκνοι, πολύτεκνοι, κοινωνικό παντοπωλείο, ΚΕΑ-ΤΕΒΑ), ότι θα πραγματοποιηθεί διανομή πορτοκαλιών από την Τρίτη 8 Αυγούστου 2017 έως και την εξάντληση των προϊόντων.
Οι δικαιούχοι του Δ. Καρπενησίου θα παραλάβουν τα φρούτα από την αποθήκη της Ένωσης Δασικών και Αγροτικών Συνεταιρισμών Ευρυτανίας, από τις 09:00 έως τις 14:00 και η παράδοση θα γίνεται με την επίδειξη της αστυνομικής ταυτότητας και ΑΜΚΑ.
Οι δικαιούχοι του Δήμου Αγράφων θα παραλάβουν τα φρούτα από υπαλλήλους του Δήμου.