Η ΠΠεριφερειακή Ενότητα Ευρυτανίας και οι Δήμοι Καρπενησίου και Αγράφων ως μέλη της Κοινωνικής Σύμπραξης της Περιφερειακής Ενότητας Ευρυτανίας, ενημερώνουν τους δικαιούχους (κοινωνικό παντοπωλείο, ΚΕΑ-ΤΕΒΑ), ότι θα πραγματοποιηθεί διανομή ροδάκινων και μήλων από την Πέμπτη 21 Σεπτεμβρίου 2017 έως και την εξάντληση των προϊόντων.
Οι δικαιούχοι του Δ. Καρπενησίου θα παραλάβουν τα φρούτα από την αποθήκη της Ένωσης Δασικών και Αγροτικών Συνεταιρισμών Ευρυτανίας, από τις 09:00 έως τις 14:00 και η παράδοση θα γίνεται με την επίδειξη της αστυνομικής ταυτότητας και ΑΜΚΑ.
Οι δικαιούχοι του Δήμου Αγράφων θα παραλάβουν τα φρούτα από υπαλλήλους του Δήμου.