Ο Δήμος Καρπενησίου ευχαριστεί θερμά και συγχαίρει τον Πρόεδρο του Σωματείου « Διάζωμα» κ. Σταύρο Μπένο και την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας για την άριστη διοργάνωση της 4ης Συνάντησης του Σωματείου « Διάζωμα» με θέμα « Πολιτιστική Διαδρομή στα μνημεία φύσης και πολιτισμού Στερεάς Ελλάδας» καθώς και για την επιλογή του τόπου μας για την πραγματοποίησή της. Με αυτόν τον τρόπο δόθηκε η ευκαιρία να παρουσιαστεί ο Δήμος μας σε σημαντικές προσωπικότητες των Γραμμάτων και της Οικονομίας της χώρας μας και να δοθεί ένα βήμα ανόδου της πολιτισμικής κληρονομιάς της ιδιαίτερης πατρίδας μας. Ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης παρευρέθηκε στη τριήμερη συνάντηση του Σωματείου, χαιρέτησε τα εταιρικά του μέλη και ευχήθηκε καλή επιτυχία στις εργασίες της συνάντησης.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο