Αρχίζει η δημοπράτηση των νέων έργων του Δήμου Καρπενησίου προυπολογισμού τουλάχιστον 360.000€. Εγκρίθηκαν οι όροι διακήρυξης των έργων στην συνεδρίαση της 21ης Μαρτίου 2017 της Οικονομικής Επιτροπής του Δήμου Καρπενησίου και τις επόμενες μέρες θα προχωρήσουν οι διαγωνισμοί. Ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Σουλιώτης , τονίζει ότι « Ο Δήμος Καρπενησίου μπαίνει σε μια περίοδο δημοπράτησης έργων στην πόλη και στα χωριά , έργα τα οποία λύνουν προβλήματα παράλληλα όμως δίνουν και θέσεις εργασίας , που τόσο ανάγκη έχει η κοινωνία μας στις δύσκολες μέρες που περνάμε .Από εδώ και πέρα θα έχουμε συνεχόμενες δημοπρατήσεις έργων τα οποία θα αντιμετωπίζουν και τις ζημιές που άφησε πίσω του ο βαρύς χειμώνας που πέρασε».
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο