Σε ένα πολιτιστικό τριήμερο στον Δήμο Πύλου παρευρέθηκε η Δημοτική Φιλαρμονική Καρπενησίου και συμμετείχε στις εκδηλώσεις του πολιτιστικού τους καλοκαιριού, έπειτα από πρόσκληση του Δημάρχου Πύλου- Νέστορος. Η Φιλαρμονική μας ενθουσίασε το κοινό με το πρόγραμμα που παρουσίασε. Πολλά συγχαρητήρια στην αρχιμουσικό κ. Ευαγγελία Βάρσου αλλά και στα παιδιά της Φιλαρμονικής μας που πάντα δίνουν τον καλύτερό τους εκπροσωπώντας την πόλη μας.