Τις απογευματινές ώρες στο Μεγάλο Χωριό Ευρυτανίας ένας άνδρας 71 ετών συνταξιούχος πρωην ταχυδρομικός υπάλληλος,στην προσπάθεια του να πετάξει με το καρότσι την κοπριά από το μαντρί του,γλίστρησε και έπεσε σε γκρεμό 30 μέτρων. Η γυναίκα του αρχισε να τον αναζητά καθώς δεν είχε επιστρέψει στο μαντρί και κάλεσε σε βοήθεια. Στο σημείο έσπευσαν άμεσα η Αστυνομία, το ΕΚΑΒ και η Πυροσβεστική Υπηρεσία Καρπενησίου με 4 άνδρες και 2 οχήματα όπου δυστυχώς ανέσυραν τον άτυχο άντρα νεκρό και τον μετέφεραν με το ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου.
Έρευνες για το δυστύχημα διερευνούν η Αστυνομία και η Πυροσβεστική Υπηρεσία Καρπενησίου.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου