ο Σάββατο 29 Σεπτεμβρίου και ώρα 11:30 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική εκδήλωση στη Λαμία, στην αίθουσα του Εργατοϋπαλληλικού Κέντρου Π.Ε. Φθιώτιδας (Πλατεία Διάκου) με θέμα: ‘’e-ΆΔΕΙΕΣ: Σύστημα ηλεκτρονικής έκδοσης οικοδομικών αδειών’’.
Ομιλητές:
Νίκος Παναγιωτόπουλος, Προϊστάμενος Δ/νσης Επαγγελματικής Δραστηριότητας, ΤΕΕ
Αλεξάνδρα Ματάλα, Αναπλ. Προϊσταμένη Τμήματος Επαγγελματικών Διαφορών και Πειθ. Ελέγχου, ΤΕΕ
Η ημερίδα πραγματοποιείται προκειμένου να ενημερωθούν όλοι οι ενδιαφερόμενοι συνάδελφοι για τις διαδικασίες ηλεκτρονικής υποβολής, ελέγχου και έκδοσης οικοδομικών αδειών μέσω του πληροφοριακού συστήματος e-Άδειες, που θα τεθεί σε υποχρεωτική λειτουργία στις 15 Οκτωβρίου 2018 ενώ από 3 Σεπτεμβρίου 2018 βρίσκεται σε πιλοτική λειτουργία.
Μπορούν να υποβληθούν ερωτήματα στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Τμήματος: tee_lamia@tee.gr