Σοκ το μεσημέρι της Δευτέρας 11/5 στην τοπική κοινότητα του Αγίου Νικολάου Ευρυτανίας ,καθώς τοίχος καταπλάκωσε εργάτη που εκτελούσε εργασίες σε οικία .
Στο σημείο έσπευσαν άνδρες της Π.Υ Καρπενησίου της αστυνομίας του ΕΚΑΒ Καρπενησίου.Επίσης ειδοποιήθηκε και η 7η ΕΜΑΚ Λαμίας χωρίς ωστόσο να χρειαστεί να επέμβει καθώς μόλις έφτασε στο χωριό ο απεγκλωβισμός του άνδρα είχε ολοκληρωθεί.
Ο άτυχος άνδρας 60 ετών αλβανικής καταγωγής,ανασύρθηκε χωρίς τις αισθήσεις του.
Μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου όπου διαπιστώθηκε ο θάνατος του.
Τα ακριβή αίτια του δυστυχήματος εξετάζει η Αστυνομική διεύθυνση Καρπενησίου.
ΦΩΤΟ:Πάνος Καραγιάννης