Tραγωδία στον Προυσό Ευρυτανίας.
32χρονος Καρπενησιώτης σκοτώθηκε σε εργατικό δυστύχημα. Σύμφωνα με το ρεπορτάζ, ο άτυχος άνδρας βρισκόταν σε γερανό και καθώς προσπάθησε να σηκώσει μια παλέτα με πέτρες, εκείνη τη στιγμή κόπηκε το συρματόσχοινο με αποτέλεσμα να χάσει τον έλεγχο του γερανού και να ακουμπήσει ηλεκτροφόρα καλώδια και να καταλήξει ακαριαία.
Αμέσως ειδοποιήθηκε ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ όπου μετέφερε τον άτυχο 32χρονο στο Νοσοκομείο Καρπενησίου.
Τραγικη ειρωνεία το γεγονός ότι ο άτυχος άνδρας πρόσφατα είχε γίνει πατέρας.