Βρισκόμαστε στην τελική ευθεία για την έναρξη των εργασιών του νέου Γυμναστηρίου και της Αίθουσας Εκδηλώσεων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Καρπενησίου. Μια εποικοδομητική συνάντηση με τους μελετητές, τους κατασκευαστές και τους επιβλέποντες μηχανικούς πρώτα στα γραφεία και στη συνέχεια στον τόπο πραγματοποίησης του έργου, έτσι ώστε με το κλείσιμο των σχολείων για τις πασχαλινές διακοπές να ξεκινήσουν οι εργασίες. Τα παιδιά με την επιστροφή τους θα βρουν τοποθετημένες νέες τουαλέτες αλλά και περιφραγμένο τον χώρο των εργασιών. Στόχος μας η εύρυθμη λειτουργία του σχολείου και η ασφάλεια των παιδιών καθόλη τη διάρκεια των εργασιών, καθώς επίσης και η γρήγορη εκτέλεση του έργου.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο