Το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Καρπενησίου πραγματοποίησε ημερίδα στην Αγία Τριάδα , το Σάββατο 14 Οκτωβρίου , με θέμα « Ενημερώνομαι – Δυναμώνω – Διεκδικώ» και παρουσίαση των Κοινωνικών Δομών του Δήμου.
Πιο συγκεκριμένα, έγινε αναλυτική παρουσίαση του Κέντρου Κοινότητας , του Κοινωνικού Παντοπωλείου και του ΚΔΑΠ –ΜΕΑ Ανεμώνη , από τους αντίστοιχους αρμόδιους υπαλλήλους.
Στην εκδήλωση συμμετείχαν η Ιερά Μητρόπολη Καρπενησίου , με τον Πατέρα Ιλαρίων, Γενικός Αρχιερατικός Επίτροπος Καρπενησίου , που μίλησε για την Εκκλησία και την ψυχική νόσο καθώς και ο Σύλλογος Γονέων &Κηδεμόνων Αμεα ΠΕ Ευρυτανίας , με την Πρόεδρο κ. Κριπάση , η οποία έκανε σύντομη αναφορά στις δράσεις του συλλόγου και τοποθετήθηκε για την κοινωνική πολιτική του Δήμου καταθέτοντας προτάσεις. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν η αρμόδια Αντιδήμαρχος Κοινωνικής Πολιτικής κ. Γκαρίλα , ο Πρόεδρος ΤΚ Δομιανών κ. Κουτρής , ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Κοντογιώργος , οι αιδεσιμότατοι π.Ηλίας και π.Νεκτάριος και ο Πρόεδρος του Συλλόγου Αγιατριαδητών κ. Καρβέλης.