Σε κλίμα συνεργασίας συναντήθηκαν την Τετάρτη 9 Οκτωβρίου,ιδιοκτήτες Τουριστικών Καταλυμάτων και αποφάσισαν την επαναλειτουργία του παλαιού Συλλόγου Ιδιοκτητών Ενοικιαζομένων Δωματίων Αγροτουρισμού Ευρυτανίας,ο οποίος παρέμενε αδρανής από το 2012. Νέα πρόθυμα μέλη σε συνεργασία με το παλαιό Δ.Σ.,ανέλαβαν να αντιμετωπίσουν τα εμπόδια που θα καθυστερήσουν την άμεση επανέναρξη του Συλλόγου, η οποία θα γίνει το αργότερο ως το τέλος της χρονιάς.Από τη συνάντηση αυτή προέκυψαν θετικά αποτελέσματα που θα υποστηρίξουν το τουριστικό προϊόν της Ευρυτανίας,με τη συνεργασία των καταλυμάτων και των αρμόδιων φορέων.
Φωτό με τους εκπροσώπους αρμόδιων φορέων τουρισμού εντός και εκτός Ευρυτανικών συνόρων.