Έπειτα απο εναν μεγάλο αγώνα του κ. Δημήτρη Καρατσίκη,Διοικητή του Νοσοκομείου Καρπενησίου και της πρότασης του για τον νεο οργανισμό που τροποποιήθηκε και εγκρίθηκε απο το Υπουργείο Υγείας,κατάφερε να δεσμεύσει μια δεύτερη θέση πνευμονολόγου .Ενδιαφέρον εκδήλωσε ο ιατρός ΚΑΛΟΓΗΡΑΤΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, Επιμελητής Α’ Πνευμονολογίας – Φυματιολογίας, ο οποίος υπηρετεί στο Γενικό Νοσοκομείο Μυτιλήνης “ΒΟΣΤΑΝΕΙΟ” και με τη διαδικασία της μετάθεσης έρχεται στο Νοσοκομείο Καρπενησίου.
Χθες λοιπόν,Πέμπτη 12 Νοεμβρίου 2020,εγγράφηκε στο δυναμικό του Νοσοκομείου Καρπενησίου,στην ημερήσια κίνηση και την προσεχή Τετάρτη 18/11 αναλαμβάνει υπηρεσία.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου
Φωτό:Πάνος Καραγιάννης