Το Καρπενήσι υποδέχτηκε για μια ακόμη χρονιά το 26ο Διεθνές Χορωδιακό Φεστιβάλ και τον 21ο Διεθνή Διαγωνισμό Χορωδιών «Antonio Vivaldi».
Χορωδίες από διάφορα μέρη της Ελλάδας και του κόσμου μας ταξίδεψαν με τις όμορφες μελωδίες τους στις ιδιαίτερες πατρίδες τους!
Ο Αντιπεριφερειάρχης κ.Άρης Τασιός ανέφερε χαρακτηριστικά: Φιλοξενώντας χορωδούς απο όλη την Ελλάδα αλλά και το εξωτερικό για μια ακομη χρονιά στηρίζουμε το χορωδιακό μας φεστιβάλ το οποίο χάρη στους διοργανωτές του έχει γίνει θεσμός. Καλη επιτυχία στην διοργάνωση !!!
Ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ.Νίκος Σουλιώτης δήλωσε: Στηρίζουμε ένα σπουδαίο μουσικό γεγονός-θεσμό που καθιστά τον τόπο μας και αυτό το καλοκαίρι κέντρο της χορωδιακής τέχνης.Πολλά συγχαρητήρια στους διοργανωτές!
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου