Η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας στα πλαίσια της συνεργασίας με το ΣΕΓΑΣ και στην προσπάθεια της να καταστήσει το Καρπενήσι ως αθλητικό προορισμό για προετοιμασία αθλητών και διεξαγωγή αθλητικών διοργανώσεων, φιλοξένησε σήμερα την ημερίδα 5 χλμ. βάδην ανδρών – γυναικών και πανηγύρισε το πανελλήνιο ρεκόρ της Αντιγόνης Ντρισμπιώτης.
Παράλληλα, σε αγώνα παλαιμάχων στα 3χλμ. συμμετείχαν Ευρυτάνες δρομείς, προαγωντας την ιδέα του ” Ευ Αγωνίζεσθαι”.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου