Την πρωτοχρονιάτικη πίτα τους έκοψαν και φέτος μαζί το Επιμελητήριο Ευρυτανίας και ο Εμπορικός σύλλογος Καρπενησίου στην κατάμεστη αίθουσα τοπικής ταβέρνας χωρητικότητας 150 ατόμων απο τον εμπορικό και επιχειρηματικό κόσμο.Την πίτα ευλόγησε ο π.Ευάγγελος Πλατής. Το «παρών» στην εκδήλωση έδωσαν μεταξύ άλλων,ο Βουλευτής Ευρυτανίας κ.Κοντογεώργος,η πολιτευτής Ευρυτανίας με τη ΝΔ κα Οικονόμου,αντιδήμαρχοι,εκπρόσωποι φορέων.
Η εκδήλωση συνεχίστηκε με πολύ χορό και κέφι μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες με 2 καταξιωμένους καλλιτέχνες απο τις αθηναϊκές πίστες τον Χρήστο Χρυσάφη και την Μαρίνα Κωνσταντινίδου που ανέβασαν την διασκέδαση στα ύψη.
Ευχόμαστε το 2020 να είναι μια χρονιά ανάκαμψης για τον επιχειρηματικό και εμπορικό κόσμο της περιοχής.
ΦΩΤΟ-ΒΙΝΤΕΟ :ΠΑΝΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ