Τροχαίο ατύχημα σημειώθηκε σήμερα Πέμπτη 24/6 νωρίς το μεσημέρι λίγο έξω απο το Καρπενήσι,όταν για άγνωστο μέχρι στιγμής λόγο ο 75χρονος οδηγός που κατευθυνόταν προς τη Δυτική Ευρυτανία ,έχασε τον έλεγχο του οχήματος και προσέκρουσε σε κομμένο κορμό δέντρου στο πρανές του δρόμου με αποτέλεσμα να τουμπάρει απο την πλευρά του οδηγού.
Στο σημείο έσπευσαν άμεσα η Αστυνομία και η Πυροσβεστική για τον απεγκλωβισμό του οδηγού και του συνοδηγού.
Τα δύο αδέρφια με καταγωγή απο χωριό του Δήμου Αγράφων, μεταφέρθηκαν με το ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ ελαφρά τραυματισμένοι στο Γενικό Νοσοκομείο Καρπενησίου.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου