Κεντρική ομιλία πραγματοποίησε το βράδυ της Παρασκευής ο νυν βουλευτής και εκ νέου υποψήφιος με την ΝΔ για το Νομό Ευρυτανίας κ.Κώστας Κοντογεώργος σε γνωστό καφέ της κεντρικής πλατείας,ζητώντας την ανανέωση εμπιστοσύνης προς το πρόσωπο του.Στην εκδήλωση παρεβρέθηκαν ο αντιπεριφερειάρχης ΠΕ Ευρυτανίας κ.Άρης Τασιός,ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ.Νίκος Σουλιώτης ,η Πςεριφερειακή σύμβουλος κα Κατερίνα Καλαντζή,αντιδήμαρχοι καιν δημοτικοί σύμβουλοι των Δήμων Καρπενησίου και Αγράφων.