Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη Γιορτή Κάστανου στην Αγία Τριάδα από το Δήμο Καρπενησίου σε συνεργασία με το Σύλλογο Αγιατριαδητών. Μια γιορτή θεσμό στα πολιτιστικά δρώμενα του δήμου μας όπου το κάστανο είχε την τιμητική του. Πλήθος κόσμου ντόπιων αλλά και εκατοντάδες επισκέπτες συγκεντρώθηκαν στη πλατεία του χωριού και διασκέδασαν με παραδοσιακή μουσική ενώ είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν ψημένα κάστανα, προσφορά του Δήμου Καρπενησίου. Την εκδήλωση χαιρέτησε ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Σουλιώτης, ο οποίος τόνισε τη συνεχή προσπάθεια του δήμου για την προβολή των τοπικών μας προϊόντων.
ΦΩΤΟ:Πάνος Καραγιάννης