Με μεγάλη επισκεψιμότητα και ηχηρές παρουσίες ολοκληρώθηκε η HALF MARATHON EXPO στην Αθήνα. Η Ευρυτανία δυναμικά παρούσα στα δρομικά δρώμενα καθώς με μεθοδικότητα και σχεδιασμό καθιερώνεται ως αθλητικός προορισμός, σε συνεργασία με τους Δήμους Καρπενησίου καιΑγράφων.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε Ευρυτανίας κ. Αριστείδης Τασιός ανέφερε:Ευχαριστώ τον Περιφερειάρχη μας για την παρουσία μας στην στοχευμένη αυτή έκθεση, την πρόεδρο του ΣΕΓΑΣ κ. Σοφία Σακοράφα για την στήριξή της, τους αθλητές και τους συλλόγους της περιοχής μας που συμμερίζονται το όραμά μας για την Ευρυτανία και που συν-διαμορφώνουν και συμμετέχουν στην προσπάθειά μας αυτή.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου