Παρουσιάστηκε από την Τεχνική Υπηρεσία του Δήμου Καρπενησίου και την Αρχιτέκτονα Μαριαστέλλα Γεωργούση η μελέτη για την ανάπλαση της πλατείας στην Τ.Κ. Φουρνάς.
“Ακούσαμε τις παρατηρήσεις των τοπικών παραγόντων και είμαστε έτοιμοι για την ολοκλήρωση της μελέτης και την υποβολή της για χρηματοδότηση. Προσπαθούμε να αξιοποιούμε κάθε χρηματοδοτικό εργαλείο που λύνει προβλήματα και αναβαθμίζει την ποιότητα ζωής των κατοίκων στην πόλη και τα χωριά μας.
Ελπίζουμε σύντομα να έχουμε την ένταξη του έργου” ανέφερε ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ.Νίκος Σουλιώτης.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου