Ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης, ο Περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας Νεκτάριος Φαρμάκης, ο Αντιπεριφερειάρχης Π. Ε. Ευρυτανίας Αριστείδης Τασιός, ο Δήμαρχος Αγρινίου Γιώργος Παπαναστασίου, ο Δήμαρχος Αγράφων Αλέξης Καρδαμπίκης, Βουλευτές, μέλη της συντονιστικής επιτροπής, εκπρόσωποι Επιμελητηρίων και πλήθος κόσμου συναντήθηκαν στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Αγρινίου για να αναδείξουν τις καθυστερήσεις στον προγραμματισμό και την κατασκευή του δρόμου
Πλατυγιάλι – Αγρίνιο – Καρπενήσι – Λαμία και όλοι δεσμεύτηκαν, βάζοντας ένα χρονοδιάγραμμα για όλες τις απαραίτητες ενέργειες, ώστε να δρομολογηθεί άμεσα η μελέτη και η κατασκευή του έργου.
Παρόλο που χάθηκε πολύς χρόνος, τώρα είναι η ώρα για την ένταση στην διεκδίκηση, τη συνεργασία και τις συνέργειες ώστε με ρεαλισμό και τεκμηριωμένα επιχειρήματα να διεκδικήσουμε το δρόμο που ενώνει δύο
θάλασσες, τρεις οδικούς άξονες και βγάζει οριστικά από την απομόνωση τον τόπο μας βάζοντας τα θεμέλια για την ανάπτυξη και ένα καλύτερο μέλλον.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου