Το πρώτο αναρριχητικό φεστιβάλ στο Δήμο Αγράφων είναι γεγονός.
Η Π.Ε. Ευρυτανίας, ο Δήμος Αγράφων και ο Ορειβατικός Σύλλογος Αγράφων ενώσανε τις δυνάμεις τους συνδιοργανώνοντας το 1ο Αναρριχητικό Φεστιβάλ στο πεδίο Εύρυτος και στα αναρριχητικά πεδία στο Φαράγγι Μπουζουνίκου, φιλοδοξώντας να τα αναδείξουν σε κορυφαίο αναρριχητικό προορισμό στην Ελλάδα.
Ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε Ευρυτανίας κ.Άρης Τασιός δήλωσε:Με τις συγκεκριμένες δράσεις δίνουμε έμφαση στην ανάπτυξη του τομέα του τουρισμού και αναψυχής ήπιας μορφής, αξιοποιώντας και προβάλλοντας τους περιβαλλοντικούς πόρους των φαραγγιών, της λίμνης και των ευρύτερων παραλίμνιων περιοχών. Ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή τους και την στήριξή τους στην προσπάθειά μας.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου