Δίκυκλο όχημα απογευματινή ώρα κατευθυνόμενο στην εθνική οδό Καρπενησίου – Λαμίας ,συγκρούστηκε με ΙΧ το οποίο εκείνη τη στιγμή κοντά στο κολυμβητήριο Καρπενησίου έκανε απότομη αναστροφή κλείνοντας του τον δρόμο. Ο μοτοσικλετιστής μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο Καρπενησίου με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ ,ελαφρώς τραυματισμένος και χωρίς να διατρέχει κίνδυνο μιας και το κράνος του έσωσε κυριολεκτικά τη ζωή.O οδηγός του ΙΧ προσήχθη στο ΑΤ καρπενησίου όπου και έδωσε κατάθεση για το συμβάν.
Ένα ακόμη τροχαίο που μας δείχνει πόσο σημαντική είναι η χρήση του κράνους και της στολής για τους δικυκλιστές.
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου