Ενημερωτική ημερίδα για το θεσμό του μεταλυκειακού έτους – τάξη μαθητείας ΕΠΑΛ πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στην αίθουσα της βασικής βιβλιοθήκης Καρπενησίου με σκοπό την ενημέρωση των μαθητών για την επιχειρηματικότητα και την εξωστρέφεια. Μια συνδιοργάνωση της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας ,Διεύθυνσης Δ/θμιας Εκπαίδευσης και των ΕΠΑΛ Καρπενησίου -Δυτ.Φραγκίστας.
Στο τέλος της ημερίδας βραβεύτηκαν επιχειρήσεις της ΠΕ Ευρυτανίας .
Επιμέλεια:Έλενα Κανέλλου