Παραμονή Χριστουγέννων και ο ουρανός του Καρπενησίου γέμισε φαναράκια που πέταξαν ψηλά με τις προσωπικές επιθυμίες αλλά και τις ευχές αγάπης και ελπίδας τόσο των ντόπιων όσο και των επισκεπτών του Δήμου Καρπενησίου. Στη φετινή «Νύχτα των Ευχών», η συμμετοχή του κόσμου ήταν ιδιαίτερα εντυπωσιακή, ενώ μοιράστηκαν 800 φαναράκια. Μια μαγευτική βραδιά για μικρούς και μεγάλους!
Την Δευτέρα 26 Δεκεμβρίου 2016, ο πιο εμπορικός δρόμος του κέντρου της πόλης μεταμορφώθηκε και απέκτησε ρυθμό. Το μεγαλύτερο χειμερινό party διοργανώθηκε και φέτος με την άριστη συνεργασία με τους επιχειρηματίες της Ζηνοπούλου, όπου έστησαν τα υπαίθρια μπαρ τους με ζεστά ροφήματα και ποτά. Με σύμμαχο τον καιρό, πλήθος κόσμου βγήκε στο κέντρο και απόλαυσε μια γιορτινή βραδιά. Την ατμόσφαιρα ζέσταιναν οι φωτιές, ενώ τον ρυθμό έδιναν οι Dj’sτης πόλης μας.