Οι Γιορτές Δάσους 2017 ξεκίνησαν με ένα γεμάτο εκδηλώσεις τριήμερο που συγκέντρωσε πλήθος κόσμου. Την Παρασκευή 21 Ιουλίου στο Πάρκο Αποδήμων Ευρυτάνων άρχισε να συρρέει πλήθος κόσμου από πολύ νωρίς για να παρακολουθήσουν τα εγκαίνια του πάρκου τα οποία τελέστηκαν χοροστατούντος του Μητροπολίτη Καρπενησίου κ. κ. Γεωργίου και όλων των Τοπικών Αρχών. Χαιρετισμό απηύθυναν ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης και ο Περιφερειάρχης Στερεάς Ελλάδας κ. Κώστας Μπακογιάννης. Στη συνέχεια ακολούθησε η πιο νεανική και ξεσηκωτική συναυλία του καλοκαιριού, με τους Vegasνα ξεσηκώνουν με τους ρυθμούς τους μικρούς και μεγάλους.
Την ίδια ημέρα ξεκίνησε και ένα διήμερο αθλητικών εκδηλώσεων. Τοπρώτο 3on3 Karpenissi Mountainball Tournament είναιγεγονός. Η κεντρική πλατεία μετατράπηκε σε γήπεδο μπάσκετ και με τη συμμετοχή επαγγελματιών παιχτών της BasketLeagueαλλά και ερασιτεχνών παικτών, παρουσιάστηκε ένα εκπληκτικό θέαμα που περιελάμβανε πολλά εντυπωσιακά καρφώματα και διαγωνισμό τριπόντων με τη χρήση του ShootingGun. Ένα πλούσιο διήμερο για τους λάτρεις του αθλητισμού και όχι μόνο που συνεπήρε μικρούς και μεγάλους.
Την Κυριακή 23 Ιουλίου ένα γλυκό πρωινό με “Ζαχαροπλάσιμο” μας χάρισε η εταιρεία ΓΙΩΤΗΣ και η σεφ Ντίνα Νικολάου. Όσοι παρευρέθηκαν στην Κεντρική Πλατεία Καρπενησίου είχαν την ευκαιρία να μάθουν δύο νέες γλυκές και πολύ γρήγορες συνταγές από τη γνωστή σεφ, να τις γευτούν και να κερδίσουν πολλά δώρα από την εταιρεία. Ο Εμπορικός Διευθυντής της Εταιρείας ΓΙΩΤΗΣ κ. Μάριος Παπαθανασίου παρέδωσε την επιταγή της ΓΙΩΤΗΣ στον Δήμαρχο κ. Σουλιώτη, προσφορά στο Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου. Ευχαριστούμε θερμά την Εταιρεία ΓΙΩΤΗΣ για τη διαρκή προσφορά της στις Κοινωνικές Δομές του Δήμου μας.