Για ακόμη μια χρονιά με αρκετό κόσμο και σύμμαχο τον καιρό , πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη Γιορτή Κάστανου στην Αγία Τριάδα. Το κάστανο είχε την τιμητική του και όλοι εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία να το δοκιμάσουν. Την εκδήλωση χαιρέτησε ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Σουλιώτης, ο οποίος τόνισε τη σημασία των τοπικών προιόντων , τη συνεχή προσπάθεια του δήμου για την προβολή τους και προέτρεψε τους παραγωγούς να συνεργαστούν και να συνεταιριστούν για να μπορέσουν να δώσουν προστιθέμενη αξία στο προιόν τους.
Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Βουλευτής κ. Κοντογεώργος, ο Αντιπεριφερειάρχης κ. Τασιός , οι Αντιδήμαρχοι κ.Χαλκιάς , κ. Γκαρίλα και κ. Κουτρομάνος , ο Δημοτικός Σύμβουλος κ. Κεραμάρης,η Περιφερειακή Σύμβουλος κ. Καλαντζή και αρκετοί Πρόεδροι Τοπικών Κοινοτήτων.