Ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία και ο δεύτερος κύκλος μαθημάτων της δράσης “Όλοι Μαζί Μπορούμε και στη Γνώση” που αφορά την εκμάθηση διαχείρισης Ηλεκτρονικών Υπολογιστών σε άτομα 3ης ηλικίας. Τη Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου απονεμήθηκαν οι βεβαιώσεις παρακολούθησης από την Αντιδήμαρχο κα Γεωργία Γκαρίλα.
Λόγω της αυξημένης ζήτησης της δράσης, το πρόγραμμα θα συνεχιστεί με έναν ακόμη κύκλο μαθημάτων που θα ξεκινήσει τη Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου και θα ολοκληρωθεί την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2019. Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται κάθε Δευτέρα και Τετάρτη 18:00 – 20:00 στον χώρο της Μαθητικής Εστίας. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλείτε στο τηλέφωνο 2237350043.
Ο Δήμος Καρπενησίου ευχαρίστησε θερμά τον εθελοντή εκπαιδευτή κ. Ιωάννη Αντωνόπουλο που πραγματοποίησε τα μαθήματα του δεύτερου κύκλου.