Την Τρίτη 6 Ιουνίου 2017 τα παιδιά του ΚΔΑΠ ΜΕΑ « Ανεμώνη» με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος μοίρασαν γλαστράκια με λουλούδια και ενημερωτικά φυλλάδια για την ανακύκλωση και απλές συμβουλές για την προστασία του περιβάλλοντος στην Κεντρική Πλατεία Καρπενησίου σε όλους τους πολίτες με τη βοήθεια του προσωπικού της δομής του Δήμου Καρπενησίου. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Σουλιώτης και η Πρόεδρος της ΕΚΕΠΠΠΑΔΗΚ κ. Ζαλοκώστα.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο