Τα Κάλαντα του Λαζάρου και της Μ. Παρασκευής από την Άμπλιανη και το Μεγάλο Χωριό είχαμε την χαρά να ακούσουμε σήμερα από τα παιδιά του 2ου Γυμνασίου Καρπενησίου στο Δημαρχείο Καρπενησίου. Ευχαριστούμε πολύ τα παιδιά που μας μετέφεραν στο πνεύμα των ημερών και συγχαρητήρια στον καθηγητή τους κ. Τάσο Ηλιόπουλου για τον μουσικό πολιτισμό που τους κληροδοτεί.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο