Κλειστός παραμένει τα τελευταία εικοσιτετράωρα ο δρόμος προς το χιονοδρομικό κέντρο Βελουχίου στην Ευρυτανία, λόγω του μεγάλου όγκου χιονιού που συγκεντρώθηκε σε όλο το βουνό εξαιτίας των σφοδρής χιονόπτωσης στην περιοχή όλο το προηγούμενο διάστημα.
Όπως τονίζει ο υπεύθυνος της Πολιτικής προστασίας της ΠΕ Ευρυτανίας Θανάσης Μπίκας, ο όγκος του χιονιού 300 μέτρα πριν το χιονοδρομικό είναι τεράστιος φτάνοντας τα 8 μέτρα με τα μηχανήματα να επιχειρούν συνεχώς ώστε να δοθεί ο δρόμος στην κυκλοφορία.