Με απόλυτη επιτυχία και αθρόα συμμετοχή μικρών εθελοντών της πόλης μας πραγματοποιήθηκε το Let’s do it Greece! Κυριακή 29 Απριλίου και ώρα 11:00 ενώσαμε τις δυνάμεις μας στη μεγαλύτερη πανελλαδική εθελοντική δράση! Συντονιστήκαμε για να καθαρίσουμε και να δενδροφυτεύσουμε τον λόφο του Αγίου Δημητρίου δίνοντάς του ανάσα και πλημμυρίζοντάς τον με ζωή!
Ευχαριστούμε θερμά τα ανθοπωλεία της πόλης μας: Νίκας, Καραθάνος, Αντωνίου, Σάκκος και Δροσίνης για την προσφορά λουλουδιών και δένδρων που φυτεύσαμε και ομορφύναμε τον λόφο, τον κ. Κοπανάκη που μας έδωσε τη δυνατοτήτα “ να αντικρίσουμε τον ήλιο στα μάτια” με τον ηλιακό τηλεσκόπιο που μετέφερε για όλους εμάς, τους Συλλόγους Γονέων και Κηδεμόνων των τεσσάρων Δημοτικών και Νηπιαγωγείων της πόλης μας, τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων ΑΜΕΑ Π.Ε. Ευρυτανίας, τον Πολιτιστικό Σύλλογο Καρπενησίου, τον Άτλαντα, τον ΑΟΛ Εύρυτος και το ΙΕΚ Καρπενησίου, όλους τους γονείς και τέλος όλους τους μικρούς μας φίλους που είναι οι ήρωες της πόλης μας!