Με επισημότητα και κατάνυξη γιορτάστηκε και φέτος η 192η Επέτειος της Ηρωικής Εξόδου των Ελεύθερων Πολιορκημένων στο Μεσολόγγι, η κορυφαία ιστορική στιγμή της Ελληνικής Επανάστασης. Στις εκδηλώσεις εορτασμού παρευρέθηκε και φέτος ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Νίκος Σουλιώτης αλλά ο Δήμος εκπροσωπήθηκε και με τη συμμετοχή δύο συλλόγων, του Συλλόγου Κρικελλιωτών και του Συλλόγου Άμπλιανης “ Ο Στέγκος”. Το Μεσολόγγι της αυταπάρνησης και του ηρωισμού αποτελεί παγκόσμιο σύμβολο και πηγή έμπνευσης για ελευθερία και δικαιοσύνη. Οι Μεσολογγίτες, με την ηρωική τους Έξοδο, έστειλαν ένα διαχρονικό και παναθρώπινο μήνυμα αξιών όπως το αγωνιστικό φρόνημα, η δικαιοσύνη, η ελευθερία.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο