Νέο Διοικητικό Συμβούλιο απέκτησε ο Σύλλογος Καρπενησιωτών «Το Βελούχι» μετά τις αρχαιρεσίες που πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή 20 Νοεμβρίου στην Αθήνα.
Το Διοικητικό Συμβούλιο συγκροτήθηκε σε σώμα την Πέμπτη 24 Νοεμβρίου ως εξής:
Μαρία Παπαϊωάννου |
Πρόεδρος |
Δημήτρης Ευαγγελοδήμος |
Αντιπρόεδρος |
Γεώργιος Κουκούτσης |
Γενικός Γραμματέας |
Ιωάννης Φούφλιας |
Ταμίας |
Ιωάννης Μπομποτσιάρης |
Έφορος |
Βούλα Τριαντογιάννη |
Μέλος |
Γιώργος Τριαντογιάννης |
Μέλος |
Φωτεινή Καλατζή |
Μέλος |
Καίτη Πολύζου |
Μέλος |
Στην πρώτη συνεδρίαση του νέου Διοικητικού Συμβουλίου, που πραγματοποιήθηκε στα ιδιόκτητα γραφεία του Συλλόγου (Μακεδονίας 1 και Γ΄ Σεπτεμβρίου) έγινε μια ευρεία συζήτηση για τον ρόλο του Συλλόγου στη σημερινή εποχή και για την στρατηγική, την οποία πρέπει να ακολουθήσει ο Σύλλογος.
Επίσης συζητήθηκαν οι άμεσες ενέργειες που πρέπει να γίνουν και αποφασίστηκε η διοργάνωση της (κατ΄ έθιμον πλέον) εκδήλωσης για την κοπή της πίτας τις πρώτες ημέρες του Ιανουαρίου, για την οποία θα υπάρξει έγκαιρη ενημέρωση.
Με εκτίμηση,
Το Διοικητικό Συμβούλιο