Ο ΝΙΝΟ Ξυπολιτάς και ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ, συναντιούνται δισκογραφικά και μας παρουσιάζουν μία μοναδική ερωτική μπαλάντα, που θα γίνει σύνθημα, με τίτλο “Γλυκιά Μελαγχολία”
Πρόκειται για ένα τραγούδι γεμάτο συναισθήματα, γεμάτο εικόνες και μια “Γλυκιά Μελαγχολία”
Το νέο τραγούδι “Γλυκιά Μελαγχολία” φέρει την υπογραφή στους στίχους του ίδιου του Νικηφόρου, καθώς τον συναντάμε και στη μουσική παρέα με τον Χρήστο Σαντικάι!
Κι έχω μια γλυκιά μελαγχολία
Γεύση απ’ το φιλί μας στην πλατεία
Χάδια τσακωμούς αυτό είναι σχέση
Μια ανάμνηση
Κι έχω μια γλυκιά μελαγχολία
Κάθε ανάμνηση μια ιστορία
Ξέρω πως στου τέλους το αντίο
Δεν έχουμε πει.