Η Νομαρχιακή Διοικούσα Επιτροπή της Νέας Δημοκρατίας του Νομού Ευρυτανίας,οι Ευρυτάνες και όλοι οι Έλληνες, τιμούμε σήμερα την μνήμη του Παύλου Μπακογιάννη Βουλευτή Ν. Ευρυτανίας, με την συμπλήρωση των 28 χρόνων από την άνανδρη δολοφονία του, από στυγνούς και αδίστακτους τρομοκράτες.Η Ελλάδα από κείνο το πρωινό της Τρίτης 26 Σεπτεμβρίου 1989 γίνεται φτωχότερη….χάνει τον Πολιτικό,χάνει τον Πατριώτη, χάνει τον Άνθρωπο,τον Οραματιστή της Εθνικής Συμφιλίωσης και της ομοψυχίας των Ελλήνων.Ως Πολιτικός υπήρξε ήπιος, συναινετικός, δημοκράτης με ελεύθερο πνεύμα, δίδαξε με τον λόγο και το έργο του πως η Δημοκρατία δεν συμβιβάζεται και σφράγισε με το αίμα του πολιτικές παρακαταθήκες ήθους και προσφοράς……
Παύλο ΖΕΙΣ