Την Παρασκευή 13 Οκτωβρίου, έγιναν τα εγκαίνια της Nostos 2017- Έκθεση και Forum για τον ελληνικό εναλλακτικό τουρισμό , με πάνω από 170 εκθέτες και 45 hosted buyers, αγοραστές πακέτων τουρισμού που εκπροσωπούν μεγάλες αγορές – χώρες της Ευρώπης, της Αμερικής και της Ασίας. Ο Δήμος Καρπενησίου συμμετέχει στην έκθεση φιλοξενούμενος στο περίπτερο του Δικτύου Πόλεων με Λίμνες. Στα εγκαίνια παρευρέθηκε ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Σουλιώτης , τα οποία έγιναν παρουσία του Δημάρχου Ναυπακτίας κ.Λουκόπουλο και του Γενικού Γραμματέα Τουριστικής Πολιτικής &Ανάπτυξης, κ.Τζιάλλα, ενώ παρόντες στην εκδήλωση ήταν ακόμη ο περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδος κ. Κατσιφάρας, βουλευτές της περιοχής , oΔήμαρχος Μήλου και Πρόεδρος Επιτροπής Τουριστικής Ανάπτυξης ΚΕΔΕ κ.Δαμουλάκη , η Δήμαρχος Ιστιαίας-Αιδηψού κ.Ευσταθίου , η Πρέσβης Σλοβακίας, η Πρέσβης Ουκρανίας , ο Δήμαρχος Δωρίδος και Πρόεδρος του Δικτύου Πόλεων με λίμνες κ.Καπεντζώνη , η Δήμαρχος Λειβαδιάς κ. Πούλου όπως και εκπρόσωποι του ΕΟΤ. Ο Δήμαρχος Καρπενησίου κ. Σουλιώτης υποδέχθηκε πλήθος επισήμων προσκεκλημένων και επισκεπτών στο περίπτερό του Δικτύου που φιλοξενούνταν ο Δήμος και είχε την ευκαιρία να ενημερώσει για τις δράσεις του Δήμου προς την κατεύθυνση του εναλλακτικού τουρισμού.
![](https://975fm.b-cdn.net/wp-content/uploads/2024/07/Photoroom-20240719_191902-300x248.png)
Πρέπει να απολογηθείτε κ.Δήμαρχε.
Φάνηκαν ήδη τα πρώτα δείγματα γραφής και οι προτιμήσεις του νέου Δημάρχου. Έπειτα απο 35 χρόνια αδειάληπτης ενημέρωσης και ψυχαγωγίας στο Δήμο Καρπενησίου το Ράδιο