Μάγεψε το ευρυτανικό κοινό ο Χρήστος Θηβαίος με την χθεσινή μουσική παράσταση «Βόλτα στα Εξάρχεια». Στο αμφιθέατρο της βασικής βιβλιοθήκης ο αγαπημένος καλλιτέχνης ερμήνευσε τραγούδια που έχουμε αγαπήσει όλα αυτά τα χρόνια: Άμλετ της Σελήνης, Ας Χαθείς, Αγάπη, Δεν Είμαι Άλλος, Ημερολόγιο, Παλιός Στρατιώτης, Μικρή Πατρίδα, Βροχή μου, Γυναίκα, Ποια Θάλασσα, Ημερολόγιο και τόσα άλλα που αποτελούν μια σπουδαία μουσική προίκα.
Μαζί του ήταν ο Μάξιμος Δράκος στο πιάνο και ο Καλλίστρατος Δρακόπουλος στα τύμπανα.
Χορηγός επικοινωνίας ήταν το Ράδιο Καρπενήσι 97,5
Φωτό-Βίντεο :Πάνος Καραγιάννης